Bornovanın, İzmirin, Türkiyenin en kaliteli hizmet üreten halı yıkama fabrikası
Halı Yıkama Evreleri

Halıların teslim alınması
İzmir Mavi Ay halı yıkama tarafından evinizden belge karşılığı teslim alınan halılarınız Bornova da bulunan Mavi Ay İzmir Halı Yıkama tesisine getirilerek burada cinslerine göre ayrılır ve sınıflandırılır.

Halıların Yıkanmaya Hazırlanması
Sınıflandırma işlemi yapılmış halılar İzmir halı yıkama Mavi Ay atölyesinde bulunan yıkama alanına alınır ve hav alma, halı dövme ve toz alma işlemini birlikte yapar.HYT 10 toz alma makinesi ile tozlarından ve kaba kirlerinden arındırılır.

Halıların Yıkanması
Tozlarından arınmış halılar iyice ıslatılarak üzerlerine bitkisel halı şampuanı tatbik edilir ve makineler ile iyice fırçalanır. Kaliteli halı şampuanı sayesinde halının hav aralarından yüzeye çıkan kirler iyice fırçalanmış halılar İzmir halı yıkama sektöründe çok eski birkaç firma ile birlikte Mavi Ay da uygulanan gelberi yöntemi kullanılarak duruma işlemi yapılır.

Halıların Sıkılması Aşaması
Gelberi ile dipten çıkan kirlerin ötelenmesi ve durulama işleminin yapılmasından sonra sıkma işlemine geçilir. İzmir halı yıkama Mavi Ay atölyesinde iki çeşit halı sıkma makinesi vardır. Kazan tipi olan makinede yolluklar sıkılır.Rulu tipi olan halılar sıkılır ve 90 95 oranında nemi alınmış olur.

Halıların Asılması ve Toplanması
Sıkma işleminden geçen halılar askılara yerleştirilir ve kuruması beklenir. İzmir halı yıkama Mavi ay personelince toplanan halılar kalite kontrolü ve masaüstü KırksanHYT10 makinesinden geçirilerek ambalajlanır ve servise hazır hale getirilir.

Yıkanmış Halıların Dağıtımı
İzmir Mavi Ay halı yıkama servis aracına yerleştirilen temiz halılar adreslerine iletilmek üzere yola çıkarılır. Elindeki listeye göre servis yapan İzmir halı yıkama Mavi Ay servis şoförleri sırasına göre aracın üstünden alt kısımlarına doğru halılarını dağıtır ve gece yarısı iş yerine dönüş yaparlar.